Втора студентска конференција „Студентската мисла во правото, политиката и општеството“

Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип објавува Повик за доставување на трудови за седмиот број на Годишен зборник на факултетот. За таа цел Правниот факултет ги поканува и охрабрува сите заинтересирани да придонесат со свој ракопис во овогодишниот број на Зборникот.

Годишниот зборник промовира ракописи од областа на правото, политичките науки и социологијата и е отворен за автори кои доаѓаат од академската заедница, вклучувајќи студенти запишани на трет циклус студии. Годишниот зборник има меѓународен уредувачки одбор и трудовите може да се објавуваат на македонски, англиски и на руски јазик.

Правилата за изработка на трудовите се составен дел од овој Повик.

Повикот за доставување на трудови е отворен до 1 октомври 2017 г. и трудовите треба да бидат доставени по електронска пошта на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Повик за доставување трудови во научно списание за студенти (.pdf)

call for papers (.pdf)

Упатство (.pdf)