Центарот за европска граѓанска иницијатива, поддржан од Европската Унија, преку проектот Margina Obscura, спроведуван од ПОЛИО ПЛУС движење против хендикеп, го спроведува проектот Подобрување на остварувањето на правата на студентите со хендикеп во образовниот процес во општина  Штип .

Како дел.од активностите на проектот е и спроведување на теренско истражување-мапирање на пристапноста на објектите на Универзитетот Гоце Делчев во Штип.

За таа цел, се  повикуваат студентите, кои имаат каков било хендикеп (попреченост),  да се пријават за теренски истражувачи кај проф. д-р Јован Ананиев на е-маил  jоОваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. најдоцна до 26. 06. 2018 година (вторник) со subject ПРИЈАВА ЗА ТЕРЕНСКИ ИСТРАЖУВАЧ и да се наведат следниве податоци

ИМЕ И ПРЕЗИМЕ

ФАКУЛТЕТ

ГОДИНА НА СТУДИИ

Е-МАИЛ

ТЕЛЕФОН

Студентите ќе добијат финансиски надоместок и надоместок за патните трошоци.

НАПОМЕНА За селектираните студенти ќе се реализира обука на 28.06 2018 година во 9 часот на Правниот факултет во Штип (судница).

Маргарета Алачинова
Адреса: ул. „Кузман Јосифовски Питу бб (комплекс АСНОМ) “ бб