Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип го објавува Повикот за доставување на трудови за шестиот број на списанието „Student’s Social Science Journal“, наменет за студентите запишани на прв, втор и трет циклус студии.

Списанието е од областа на правните, политичките и социолошките науки и во него може да се објавуваат стручни и научни ракописи. Во списанието може да се објавуваат трудови на македонски, англиски, руски, српски, бугарски, хрватски и италијански јазик. Списанието има меѓународен уредувачки одбор и е отворено и за странски студенти.

Рокот за доставување на трудови е 30 септември 2018 г., на следната мејл адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Повик за доставување на трудови за шестиот број на STUDENT’S SOCIAL SCIENCE JOURNAL

Упатство за изработка на трудови

Call For Papers SSSJ No.6

Instructions for SSSJ