Правниот факултет, Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип, објавува повик за доставување на трудови за десетиот број на Годишен зборник на факултетот. За таа цел ве покануваме и ве охрабруваме да придонесете со ваш ракопис во овогодинешниот број на зборник.

Годишниот зборник промовира ракописи од областа на правото, политичките науки и социологијата, и е отворен за автори кои доаѓаат од академската заедница вклучувајќи студенти запишани на трет циклус на студии. Годишниот зборник има меѓународен уредувачки одбор и трудовите може да се објавуваат на македонски, англиски и руски јазик.

Правилата за изработка на трудовите се составен дел од овој повик.

Правила за изработка на трудови .pdf

Повикот за доставување на трудови е отворен до 15 октомври 2020 и трудовите треба да бидат доставени по електронска пошта на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Со почит,
Правен факултет,