Правниот факултет и Клубот на оратори при УГД го објавија Повикот за пријавување на Ораторска вечер.

На повикот можат да аплицираат сите студенти на УГД, а за најдобрите ќе има вредни награди. Ораторската вечер на УГД се организира веќе по осми пат и секоја година побудува огромен интерес кај студентите и кај публиката, затоа што темите на коишто студентите говорат се исклучително интересни и актуелни.

Пријавувањето на кандидатите е на мејл: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.. За прашања или пријавување преку Фејсбук на линкот: www.facebook.com/club.na.oratori.ugd.